Wasteland

2016-
0.0(0)

Çek Cumhuriyet’inin taşra bölgesi olarak kabul edilebilecek bir yerleşke olan Pustina kasabasında bir hareketlilik bulunmaktadır. Bu hareketliliğin sebebi ise kasabada gerçekleştirilmesi düşünülen referandumdur. Kasaba halkı referandum sonucunda, yerleşkenin etrafını sarmış olan maden şirketine evlerini satıp satmayacaklarına karar verecektir. Bu duruma karşı çıkanlar olduğu gibi, arazilerini satmayı destekleyenler de vardır.


Değerli linyit yataklarına sahip olan kasabada, Belediye Başkanı Hana Sikorova’dır. Kendisi maden şirketine ve referanduma karşı çıkmakta, halkı vazgeçirmek için ikna etmeye çalışmaktadır. Referandumu geciktirme gibi bir taktik izler. Ancak bu durum şirket sahiplerinin hoşuna gitmeyecektir. Politik bir tavır alarak kasabasını teslim etmek istemeyen Hana’nın başına kötü bir olay gelir. Kasabanın dışında bulunan çocuk kreşinde, çocukların çok sevdiği bir hayvan olan Frodo adında bir eşek ortadan kaybolmuştur. Kısa sürede eşek bulunacaktır, ancak eşeğin başına gelenler bir acımasızlığın ürünüdür.


Hana Sikorova bu şoku üzerinden atlatamadan kötü bir haber daha alır. Küçük kızı Misha ortadan kaybolmuştur. Okul servisinden indikten sonra genç kız bir daha görülmemiştir. Kısa süre içinde polis ve kasaba halkıyla bütünlük sağlanır ve genç kızı arama çalışmaları başlar. Bulunan ilk bağlantı kasabanın ıslah evinden gelecektir. Olaylar derinlik kazanmaya başlayacak, fakat durum işin içinden çıkılmaz bir hal almaya başlayacaktır.

  • Yapım yılı2016
  • ÜlkeCZ
  • Sezonlar1
  • Bölümler8
  • Favoriler1
  • Imdb puanı8.3

Oyuncular Tümü (33)

Sezonlar

Yorumlar