Trapped

2015-
0.0(0)

Kabus başlamadan evvel… bu küçük kasabaya ne kimse girebilir ne de çıkabilir. Hatta bu bir katil dahi olsa. Herkes tehlikede, herkes şüpheli ve hepimiz onunla birlikte kapana kısıldık.


İzlanda semalarından polisiye, dram ve gerilim türlerini içinde barındıran yepyeni bir dizi ile çok yakın bir zamanda tanıştık. Görücüye ilk kez Toronto Film Festivali’nde çıkan Trapped, kendi ülkesinde RÚV kanalında 27 Aralık’ta yayın hayatına başlayıp, yayınlanacak olan 28 Şubat’taki onuncu bölümüyle finalini yapacak. Dizinin geniş kitlelere ulaşması ise alternatif dizilerin kanalı BBC Four sayesinde oldu. 13 Şubat’ta bu kanalda yayın hayatına başlayan dizi, hali hazırda yayınlanmış dört bölümüyle her Cumartesi izleyenleri ile buluşuyor.


Dizinin yaratıcısı ve yönetmeni ise asıl ününü ülkesi dışında yönettiği tiyatro oyunlarından sağlayan Baltasar Kormakur. Kendisi aynı zamanda hikayesi İzlanda’da başlayıp, Türkiye’de biten 1999 yapımı Parçalanma adlı filmin kadrosunda yer almış.


Hikayemiz İzlanda’nın doğu kıyısındaki uzak bir köye motosikletleriyle macera peşinde koşan Hjörtur ve onun kız arkadaşı Dagny‘nin yolculuklarıyla başlıyor. Bu iki aşık terk edilmiş bir fabrikada aşklarını tazelerlerken, beklenmedik bir şekilde yangın çıkar. Hjörtur, Dagny’i kurtarmak için alevlerin arasına dalsa da onu kurtaramaz. Yaşadığı bu acı olayın ardından da uzun süre kayıplara karışır.


Yedi yıl sonra ise gözümüzü bir zamanlar Dagny ve Hjörtur’un yaşamış olduğu liman kasabasında açıyoruz. Danimarka’nın Hirtshals kenti ile arasında düzenli olarak yapılan seferlerden birinde feribot limana yanaşmadan önce balıkçıların ağlarına kafası, ayakları ve kolları kesilmiş halde sadece gövde kısmıyla bir erkek ceset takılır.

  • Yapım yılı2015
  • ÜlkeIS
  • Sezonlar1
  • Bölümler10
  • Favoriler1
  • Imdb puanı8.1

Oyuncular Tümü (36)

Sezonlar

Yorumlar