The Honourable Woman

2014
0.0(0)

29 Yıl önce…


Bir aile masası düşünün. Masanın başında, siyonist silah tedarikçisi olan bir baba ve yanında güzeller güzeli iki tane çocuğu… Baba kendinden emin, güçlü, hayatta istediklerini elde etmiş; artık kimseden korkusu olmayan bir adam. Çocuklarından birinin ismi Nessa, diğerininki Ephra. İkisi de masum birer çocuk. Çocuk olmamaları lazım; çünkü onlar Stein şirketlerinin varisleri. Ama onlar çocukluklarını yaşamak istiyorlar; masadan kalkıp birbirlerini kovalayıp; sonra istedikleri neyse onu yemek istiyorlar. Fakat yapamıyorlar, yapamıyorlar; çünkü çocuk değil onlar; çocuk olmamalılar…


Tam bu sırada içeriye bir Filistin fedaisi garson kılığında giriyor ve Eli Stein’ı boğazından bıçaklıyor, babasının kanları Nessa’nın yüzüne sıçrıyor. İşte her şey böyle başlıyor.


Bu olaydan 29 yıl sonrasına, günümüze gidiyoruz. İki kardeş babalarının şirketini devralmış. Önce ağabeyi Ephra şirketi yönetirken sonra belli sebeplerden dolayı koltuğu Nessa’ya bırakmış. Nessa’nın teorisine göre güçlenen ve gelişmekte olan İsrail, terörü durdurmak için Filistin’e teknoloji konusunda yardım edip, onlara iletişim ağları, internet vb. olanakları sağlamalıdır. Kendisi, yoksulluk artarsa terörün de artacağını düşünüyor; bu yüzden Stein şirketleri olarak Filistin’e yardım kampanyasının yüzü oluyorlar, başkalarını da sağduyuya davet ediyorlar. Ortak olarak Filistinli bir iş adamı olan Samir Meshal’ı seçiyorlar. Fakat Samir kendisini Filistin bayrağına asmış bir şekilde ölü bulunuyor. Ardından bir davette Ephra’nın asistanı sayılan Atika’nın çocuğu Kasim’in kaçırılması olayları daha da alevlendiriyor. Nessa ve Ephra’nın geçmişte sakladıkları sırlar gün yüzüne çıkmak üzeredir.

  • Yapım yılı2014
  • ÜlkeUSGB
  • Sezonlar1
  • Bölümler8
  • Favoriler0
  • Imdb puanı8.1

Oyuncular Tümü (35)

Sezonlar

Yorumlar