Queer as Folk

2000-2005
10.0(1)

Ana karakterler Pittsburgh’da yaşayan 5 gay erkek Michael, Brian, Justin, Emmett ve Ted ve lezbiyen çift Melanie ve Lindsay. Ayrıca Michael’ın annesi ve dayısı Ben de önemli karakterler arasında. Karakterlerin özellikleri: Brian,dizinin kendine güveni tam (yaşlanmak dışında), çok eşli, reklam sektöründe çalışan ve ortayaşlarına yaklaşan karakteri. Bir anlamda dizideki “heartbreaker” (kalp kırıcı). Michael ise Brian’ın çocukluk arkadaşı. İçten içe Brian’a karşı birşeyler hissediyor fakat bunu şu ana dek tamamen açıklayamadı. Çizgiroman takıntısı olan Michael dizinin en önemli karakteri denilebilir.

Justin Brian’ın uzun süreli ilişkisi. Ailesiyle sorunları olan ergen genç eşcinselliği yüzünden evinden ayrılmak zorunda kalır. Dizideki en eğlenceli karakterlerden biri olan Emmett grubun “kraliçesi”. Efemine tavırlarıyla dikkat çeken Emmett duygusal ve komik bir karakter.

Ted ise dizinin ortayaşlı, kendine güveni eksik karakteri. Muhasebeci olarak çalışan Ted dış güzelliğe önem verilen gay club, ortamlarında reddedilmektedir. Ayrıca dizide “iyi kalpli melek” olarak konumlandırılmış. Genellikle Ted, Brian’ın çok eşli ve müsrif yaşamını eleştirmektedir. Michael’ın annesi olarak karşımıza çıkan Debbie aktif bir eşcinsel hakları savunucusudur ve oğlunun eşcinsel olmasıyla gurur duymaktadır. Bir cafede çalışan Debbie dizideki tüm gaylere kendi oğluymuş gibi yaklaşmaktadır.

  • Yapım yılı2000
  • ÜlkeUSCA
  • Sezonlar5
  • Bölümler83
  • Favoriler1
  • Imdb puanı8.3

Oyuncular Tümü (11)

Yorumlar