Narcos

2015-
0.0(0)

İnsanı adeta uyuşturan müzikleri, başarılı oyuncularla donatılmış oyuncu kadrosu ve halihazırda suç dünyasının efsane isimlerinden biri olan Pablo Escobar’ın hayatından esinlenilmiş senaryosuyla beğenilerin odağı olan Narcos dizisi, mutlaka izlemeniz gereken başyapıtlar arasında yer alıyor. Narcos dizisinin ana karakteri, Pablo Emilio Escobar Gaviria; 1949 senesinde Kolombiya’nın Rionegro şehrindeki fakir bir semtte dünyaya geldi.


Çifçi bir babaya ve ilkokul öğretmeni bir anneye sahip olan Pablo Escobar’ın ayrıca 6 da kardeşi vardı. Elbette ki Escobar’ın bu kardeşler arasında böylesine bilindik olmasının bir nedeni vardı. Hırslı ve çalışkan biriydi. Fakat çalışmanın fakirliğe kar etmeyeceğini düşünerek, önce mezar taşlarını çalıp turistlere sattı. Sonrasında ise arabalar ve karaborsa ürünlerle suç dünyasına giriş yapmış oldu.


1970’li yıllarda ise artık uyuşturucu olayına tamamıyla giren Pablo Escobar’a çeşitli lakaplar takılmaya başlanmıştı. Çünkü Kolombiya’nın ünlü Medellin Karteli’nin patronuydu. Don Pablo, El Doctor (Doktor), El Magico (Sihirbaz) ve El Patron unvanlarıyla tanınır hale gelen Escobar, Forbes dergisi tarafından dünyanın en zengin 7 insanı arasında gösteriliyordu.

Günde en az yarım milyon dolar kazanıyor, bu paraları tutması için kullanılan lastiklere ise haftada 2500 dolar harcıyordu. Ayrıca kazandığı büyük miktarda paraları da mahallesine okul, hastane ve çeşitli kamu alanları tahsis etmek için kullanıyor, bu nedenle de Kolombiya’nın fakir kesimlerinde Robin Hood olarak çağırılıyordu.


80’li yıllarda ise Amerika’daki uyuşturucu trafiğinin %80’i, patronu olduğu Medellin Karteli tarafından sağlanıyor, akılalmaz yollarla Amerika’ya uyuşturucu kaçırıyorlardı. Sonraları Kolombiya Liberal Partisi’nden aday olan Don Pablo, dönülmesi zor bir yola adım atmıştı. Ayrıca Kolombiya hümeti Amerika tarafından da destekleniyor ve iki taraf da Pablo Escobar’ın düşmesini istiyordu. İşte 8,9 IMDb puanına sahip Narcos dizisi de suç dünyasının efsane ismi, Pablo Escobar’ın etkileyici dönemlerini gözler önüne seriyor.

  • Yapım yılı2015
  • ÜlkeUS
  • Sezonlar3
  • Bölümler30
  • Favoriler1
  • Imdb puanı8.9

Oyuncular Tümü (16)

Yorumlar