Medici: Masters of Florence

2016-
0.0(0)

İtalya’nın yükselişe geçtiği 15. yüzyılda adeta Floransa’nın kaderini değiştiren Medici ailesi merkeze alınmıştır. Giovanni Medici değirmencilikten hızla yükselen bir bankacı haline gelir. Onun şüpheli ölümü sonrasında yerine oğlu Cosimo Medici geçer. Giovanni’nin öldürüldüğünü sır gibi saklayan Cosimo, bu konuyu gizlice araştırmaktadır. Ülkenin önemli bölgelerinde edindikleri mallarla en önemli ailelerden biri haline gelen Mediciler Papa ile de yakın ilişki kurmuşlardı.

Cosimo, hayali bankacılık değil de sanatla uğraşmak olan biridir. Ancak Giovanni tarafından bu hayali elinden alınır ve ülkenin en önemli bankacısı haline gelir. Bu sırada kardeşi Lorenzo ve sadık dostu Marco Bello ile babasının ölümünü araştırır. Bu yolda ilk şüphelendiği isim ise, eski dostu ancak şimdiki düşmanı olan Rinaldo Albizzi’dir. Yine de olaylar ve siyasi çekişmelerle dolu zorlu bir süreç Cosimo’yu beklemektedir. Üstelik ülkenin karıştığı bir sırada en büyük hayali olan Duomo Katedrali’ne kubbe yaparak tamamlamak istemektedir.


Medici: Masters of Florence dizisi dönemini başarılı bir şekilde yansıtmaktadır. Fazla efektlere, savaşlara yer verilmeyen dizide sürükleyici bir yapı bulunmaktadır. Özellikle İtalya’da önemli izleme rakamları elde eden yapım tarihe meraklı olanlar tarafından takip edilebilir. Yapımın güncel IMDb puanı 8.1/10’dur.

  • Yapım yılı2016
  • ÜlkeGBFR
  • Sezonlar1
  • Bölümler8
  • Favoriler0
  • Imdb puanı8.0

Oyuncular Tümü (37)

Sezonlar

Yorumlar