Mars

2016-
0.0(0)

Mars, sezonunu iki farklı zamanda ve birinde dizi diğerinde belgesel şeklinde ilerletiyor.


1) 2033 yılındayız. Daedalus isimli uzay gemisi, içinde altı kişilik mürettabatla tarihte ilk kez kolonileşme amacıyla Mars’a gidiyor. Florida’dan başlanan uzun yolculuk sonrasında gemide yaşanan bir arıza nedeniyle varmaları gereken yerden 75.3 km daha uzağa iniş yapıyorlar. Mars’taki gece soğuğuna kalmadan gitmeleri gereken yere bir şekilde varmaları gerekiyor.


Bu grubu Dünya’da izleyen NASA görevlileri de onlara yardımcı olmanın bir yolunu aramaya başlıyorlar. Hana’nın ikizi Joon da bu grubun içinde. Dizinin ‘dizi kısmında’ bununla başlanıp altı bölüm boyunca Mars’a giden bu astronotların başından geçenler, kolonileşme çabaları ve bahsedemeyeceğim diğer bazı şeyler anlatılıyor. Türlü türlüler zaten, içinde aşk bile var…


2) 2016 yılındayız. Dizinin belgesel kısmı da daha çok buradan yürüyor.


Ekip, NASA’daki görevliler, Elon Musk, Andy Weir, Robert Zubrin ve Neil deGrasse Tyson gibi isimlerin de dahil olduğu çeşitli bilim adamları ve mühendisler bu kısımda yer alıyor. Burada da aynı şekilde türlü türlü şeyler var.


Mesela Mars’a seyahat ve oradaki yaşam konusunda alanlarında uzman kişiler yeri geldiğinde çeşitli yorumlarda ve tespitlerde bulunuyorlar. Aynı şekilde 2033’te ekibin başından geçenler konusunda da benzer bir yorumlama ve açıklama var. Her ne kadar hepsi oyuncu olsa da uzay gemisindeki ekipte yer alan kişiler de Mars, oraya gidiş, aldıkları eğitim ve arkalarında bıraktıkları konusunda ara ara dahil oluyorlar.

  • Yapım yılı2016
  • ÜlkeUS
  • Sezonlar1
  • Bölümler7
  • Favoriler1
  • Imdb puanı7.5

Oyuncular Tümü (21)

Sezonlar

Yorumlar