House of Cards

2013-
0.0(0)

Günümüz Washington D.C. ’sinde geçen hikayede Güney Karolina 5. bölgeden demokrat partiye seçilen Frank Underwood ve eşi Claire Underwood’un hikayesi aktarılıyor. Dizi Amerika Dış İşleri Bakanı olarak atanmayı bekleyen fakat verdiği çabanın karşılığını alamayan Frank Underwood’un bu durum karşısında hayal kırıklığı yaşaması ve beklenmedik planlar içine girmesi ile başlıyor. Bu noktadan sonra eşi Claire Underwood ile düzenli olarak acımasızca fakat bir o kadar yaratıcı planlar geliştiren Frank’in çevresindekileri manipüle ettiğini ve istediği pozisyona gelmek için her şeyi göze aldığını görüyoruz.

Öyle ki Frank bu süreçte onun gibi çok hırslı bir gazeteci olan Zoe Barnes’a Beyaz Saray içinden bilgiler sızdırmaya ve onu manipüle ederek amaçlarına ulaşmaya çalışıyor. Frank’in Beyaz Saray hayatında daha pek çok kişiye benzer yaklaşımlar sergilediğini de söyleyebiliriz. Nihai amacı oval ofise mümkün olan en fazla yakınlığa erişmek olan Frank’in bu süreçte yanında eşi Claire Underwood ve yardımcısı Doug Stamper’ın yer aldığını görüyoruz.


Doug karakteri ise her ne kadar Frank’e kayıtsız şartsız bir şekilde bağlı olsa da, onu bu süreçte hatalar yapan bir karakter olarak görüyoruz. Doug’un bu hatalarının yansımasının gerek Frank’e gerekse de kendisine süreç içerisinde ciddi zararlar verdiğini ve Frank’in karşısında her zaman bir tehdit olarak kaldığını söyleyebiliriz.

  • Yapım yılı2013
  • ÜlkeUS
  • Sezonlar5
  • Bölümler65
  • Favoriler0
  • Imdb puanı8.9

Oyuncular

Yorumlar