Hooten & the Lady

2016-2017
0.0(0)

Her bölüm başka bir coğrafyaya yolculuk yaptığımız dizinin ilk bölümü Güney Amerika’da Amazon Nehri suları ve ormanlarında, 2. bölümü Roma’da, 3. bölümü Mısır’da, 4. bölümü Bhutan’da, 5. bölümü Etiyopya’da, 6. bölümü Moskova’da, 7. bölümü Kamboçya’da ve 8. bölümü Karayipler’de geçiyor. Gidilen bu yerler aynı zamanda dizinin bölüm isimleri olarak karşımıza çıkıyor.

2 ana karakter üzerinden yürüyen dizi, bu iki karakterin dünyanın kayıp hazinelerini bulmak üzere çıktıkları yolculuklar ve bu yolculuklarda karşılaştıkları maceralar üzerinden işliyor.


Bu 2 ana karakterden ilki; İngiltere’de soylu bir ailenin kızı olan Lady unvanlı Alex Spencer-Parker. Londra’daki British Museum ismindeki müze için çalışan, soyluluğunun da katkısıyla müze adına dünyanın kayıp hazinelerini bulmak üzere yapacağı seyahatler için bütçe koparmayı başaran Alex, idealist bir yapıya sahip. Yaptığı daha doğrusu yapmayı planladığı işe büyük önem veriyor. Hatta biraz abartıp hayatının merkezine koyuyor da diyebiliriz. Elbette kendisinde bir Lady kibarlığı ve terbiyesi var ama çok da hanım hanımcık biri değil kendisi. İncinmekten veya kirlenmekten korkmayan, inatçı, hırslı, başına buyruk, gözü pek bir tip. Özel hayatında nişanlısı Edward ile evlilik yoluna giren karakterimizin bu yoldaki en büyük kabusu ise annesi.


Karaktere hayat veren isim, Elementary ve Titanic: Blood and Steel gibi dizilerden tanıdığımız Ophelia Lovibond.

  • Yapım yılı2016
  • ÜlkeGB
  • Sezonlar1
  • Bölümler8
  • Favoriler2
  • Imdb puanı7.3

Oyuncular Tümü (10)

Sezonlar

Yorumlar