Hemlock Grove

2013-2015
0.0(0)

Ön Bilgi: Dizide yakından tanıdığımız iki isimden bahsedeceğim. Bunlardan bir tanesi, It filminde Pennywise rolüyle yıldızı parlayan Bill Skarsgard, Roman Godfrey karakterine hayat veriyor. Bir diğeri ise X-Men filmlerinden Jean Grey olarak yakından tanıdığımız Famke Janssen, Roman’ın annesi Olivia Godfrey karakterine hayat veriyor.


Konu: Brian McGreevy’nin romanından uyarlanan bu dizi orijinal Netflix korku-gerilim dizisidir. Olaylar Pennsylvania’nın küçük bir kasabasında geçmektedir. Genç bir kız vahşice öldürülmüştür. Parçalanmış cesetlerinin bulunması kurt adam söylentilerine yol açmaktadır. Kasaba halkının şüpheleri 17 yaşında bir çingene çocuğu olan Peter Rumancek’in (Landon Liboiron) üstündedir. Onun bir kurtadam olduğu söylenmektedir. Cinayetin bir başka şüphelisi ise Godfrey Enstitüsü varisi Roman Godfrey’dir (Bill Skarsgard). Roman ve Peter bu gizemi çözmek için işe koyulurlar.


Korku-gerilim severler için ideal bir dizi bana kalırsa. Ben izlerken fazlasıyla gerilmiştim. Doğaüstü varlıklar dizide yer alıyor. İzlediğim doğaüstü diziler arasında yetişkinlere en çok hitap eden dizi bu diyebilirim. Hani kurtadam vampir tarzı şeyler seviyorum ama pek ergen işi olmasın diyorsanız bu dizi tam sizlik. Dizi 3 sezon ve yaklaşık 12-13 bölüm civarı. Kısa sürede bitirebilirsiniz. Açıkcası ben Bill Skarsgard hayranı olduğum için diziye başlamıştım. Ve izlerken ciddi anlamda gerilip korktuğumu fark ettim. Sahneler o kadar gerçekçi ki korkmamak elde değil. Zaten dizinin Primetime Emmy En İyi Görsel Efekt Ödülü, Primetime Emmy En İyi Jenerik Müziği Ödülü gibi adaylıkları da bulunmakta. Yalnız şimdiden uyarayım Roman Godfrey karakterine aşık olacaksınız. Skarsgard müthiş bir iş çıkarmış. Gerilim severler ne duruyorsunuz izlemeye başlayın!

  • Yapım yılı2013
  • ÜlkeUS
  • Sezonlar3
  • Bölümler33
  • Favoriler1
  • Imdb puanı7.2

Oyuncular

Yorumlar