Forbrydelsen

2007-2012
0.0(0)

Toplamda 3 sezon süren ve Kasım 2012’de final yapan Forbrydelsen, genel olarak baktığımızda bir polisiye drama. Ama ultra-teknolojik aletlerle, Einstein detektiflerle her bölüm ayrı vaka çözülen klasik polisiyelerden değil. Bütün bir sezon bir vakaya ayrılıyor. Vaka hem polisler açısından, hem de maktul yakınları açısından derinlemesine inceleniyor. Her yeni bulguya polislerle eş zamanlı erişiyor ve bu yeni bilgilerle davanın nasıl yön değiştirdiğini, onlarla beraber izliyorsunuz. Her detay ince ince sezon boyunca işleniyor ve size de finale doğru bu parçaların birleşmesini tatminle izlemek kalıyor.


İşleniş tarzı itibariyle, başrol hariç genel kadro her sezonda değişiyor. Çünkü her yeni sezon yepyeni bir vaka ile başlıyor. Her bölüm davanın bir gününü anlatıyor. Yani ilk dava 20 bölüm ve 20 gün sürüyor. Tarzı dolayısıyla tanıtım, daha çok 1. sezon üzerinde geçecek.

Nanna Birk Larsen adlı genç bir kızın kaybolmasıyla başlıyor sezon. Aramalar yapılıyor, tanıklarla konuşuluyor ve günün sonunda genç kızın cesedi gölün dibine gönderilmiş bir arabanın bagajında ortaya çıkıyor.


Bu sırada şehirde belediye başkanı seçim dönemi ve adayların seçim kampanyaları tüm hızıyla devam etmekte. Cesedin bulunduğu arabanın, adaylardan birinin seçim kampanyasında kullanılan araba olduğunun ortaya çıkmasıyla işler karışıyor.


Bir yanda kızlarını çok acı bir şekilde kaybetmiş ve katilin bulunmasını isteyen bir aile, bir yanda bu cinayet dolayısıyla seçim süreci sekteye uğrayan belediye başkan adayı, birçok farklı yönden şüpheli listesine girmeye hak kazanan kişiler ve tüm bunlara bir çözüm bulmaya çalışan cinayet masası ekibimiz: Sarah Lund ve Jan Meyer.

  • Yapım yılı2007
  • ÜlkeDE
  • Sezonlar3
  • Bölümler40
  • Favoriler1
  • Imdb puanı8.4

Oyuncular Tümü (14)

Yorumlar