Dickensian

2015-2016
8.0(1)

Red Planet Pictures tarafından üretilen ve yapımcılığını Tony Jordan'ın üstlendiği dizi 19. yüzyıl Londra'sında geçiyor. Ünlü İngiliz yazar Charles Dickens'ın yarattığı Fagin, Scrooge ve Miss Havisham gibi ikonik karakterleri bir araya getiren dizi izleyiciyi klasik romanların kurgusal alemine taşıyor. Dickens, bu eserinde Londra ve Paris’in yaşadığı açlık, sefalet, hüzün ve kederi tüm açıklığı ve acımasızlığı ile ortaya koyuyor. Hayattaki bütün zorluklara rağmen kendi onurları ve düşünceleri için mücadele eden insanların hikayesidir.


Çekimleri için West London Film Stüdyoları'nda dönemi yansıtmak için arnavut kaldırımlar, bir pub, antikacı dükkanı, bir kilise, 27 adet iki katlı bina, 7 sokak ve mahkemesi olan bir şehir yaratılmış.


Kadrosunda rol alan oyuncular Ellie Haddington (Foyle’s War), Sophie Rundle (Peaky Blinders), Omid Djalili (Sex And The City 2), Anton Lesser (Wolf Hall), Ned Dennehy (Peaky Blinders), Adrian Rawlins (Harry Potter), Tom Weston-Jones (Copper), Richard Ridlings (Rise Of The Planet Of The Apes), Alexandra Moen (Fortitude), Robert Wilfort (Wolf Hall), Jennifer Hennessy (Utopia), Phoebe Dynevor (The Musketeers), Brenock O’Connor (Game Of Thrones), Mark Stanley (Game Of Thrones), Christopher Fairbank (Wolf Hall) ve Joseph Quinn olarak sıralanmaktadır.


İlk sezonu 20 bölümden oluşan ve kanal tarafından 2. sezonu sipariş edilen dizi 30 dakikalık bölümler halinde yayınlanıyor.

  • Yapım yılı2015
  • ÜlkeGB
  • Sezonlar1
  • Bölümler20
  • Favoriler1
  • Imdb puanı7.5

Oyuncular Tümü (28)

Sezonlar

Yorumlar